MOKRICE 2019 “POKAL ALPE-ADRIA”

Na natjecanju u ovom tradicijskom sportu, koji je zaštićen kao hrvatska nematerijalna kulturna baština, nastupilo je 14 slovenskih, bosanskih i hrvatskih ekipa, sveukupno 56 igrača. Mokrice u Oroslavju bile su 18. svibnja 2019. godine, domaćin turnira u pljočkanju, jednog od turnira u sklopu “Pokala Alpe Adria”, u kojem sudjeluju pljočkarske ekipe Hrvatske, Italije, Slovenije te Bosne i Hercegovine.

Slavili su pljočkari Vodnjanskog “Agroturista” u sastavu: Boris Tomišić, Mario Orbanić, Loris Maretić i Anđelo Bančić koji su u finalu slavili nad domaćom ekipom “Mokrice 2” u sastavu: Dragutin Lončar, Nenad Ivanković, Mario Barišić i Božidar Kuharić. Treće mjesto osvojili su pljočkari “Mokrica 1” ispred pljočkara iz Pulske “Škrilje”. Rang lista je objavljena na stranicama TURNIRI ALPE-ADRIA.